Харьковская школьная бадминтонная лига

П О Л О Ж Е Н Н Я
 про проведення змагань з бадмінтону серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста Харкова
«ШКІЛЬНА БАДМІНТОННА ЛІГА»
сезон 2016/2017 рр.

1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

Розвиток та популяризація бадмінтону серед школярів м. Харкова.

Формування здорового способу життя та залучення учнівської молоді до регулярних занять фізичною культурою і спортом.

Визначення перспективних і обдарованих школярів для заняття в ХОВУФКС.

Надання вчителям фізичної культури загальноосвітніх навчальних закладів організаційної та методичної допомоги.

Визначення кращих команд, гравців серед загальноосвітніх навчальних закладів.

Розвиток спорту і культури вболівання у загальноосвітніх навчальних закладах.

2. КЕРІВНИЦТВО ПРОВЕДЕННЯМ ЗМАГАНЬ

Загальне керівництво з підготовки та проведення «Шкільної Бадмінтонної Ліги» (далі - ХШБЛ) м. Харкова здійснюється управлінням з питань фізичної культури та спорту Харківської міської ради, Федерацією бадмінтону Харківської області.

Безпосереднє проведення змагань покладається на головну суддівську колегію (ГСК), яка затверджується ФБХО.

3. УЧАСНИКИ ТА УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

У змаганнях беруть участь учні 1–11-х класів загальноосвітніх шкіл.

Склад команди: 4 – 8 осіб (мінімум – один хлопець і одна дівчина 1-5 класів та один хлопець і одна дівчина 6-11 класів).

Змагання з бадмінтону серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова проводяться у два етапи:

1 етап – районні турнірні змагання – 16 лютого – 13 квітня 2017 року;

2 етап – міські змагання – 20 квітня 2017 року.

На першому етапі проводяться районні змагання, у яких беруть участь збірні команди загальноосвітніх закладів.

У другому міському етапі беруть участь збірні команди закладів-переможців районних змагань і 7 команд, що посіли 2 місце (16 команд).

Змагання носять командний характер. Матч складається з п’яти ігор у наступних категоріях: чоловіча одиночна (молодша і старша вікова категорії), жіноча одиночна (молодша і старша вікова категорії) та змішана парна категорія (вікова категорія за вибором команди).

Порядок ігор у зустрічі між командами:

Одиночна категорія серед жінок (молодша вікова категорія).

Одиночна категорія серед чоловіків (молодша вікова категорія).

Одиночна категорія серед жінок (старша вікова категорія).

Одиночна категорія серед чоловіків (старша вікова категорія).

Змішана парна категорія.

Змагання проводяться за спрощеною системою: гра складається з одного гейму, який грається до 21 очка.

1-й етап проводиться за олімпійською системою з вибуванням після двох матчевих поразок. Матч між командами продовжується до трьох перемог. Розігруються перше, друге і третє місця. Команди, що стали фіналістами районного етапу, отримують можливість взяти участь у міському етапі змагань.

2-й етап проводиться за олімпійською системою з вибуванням після двох матчевих поразок. Матч між командами продовжується до трьох перемог. Розігруються перше, друге і третє місця.

Суддівська колегія залишає за собою право змінити систему проведення змагань у залежності від кількості заявлених команд.

4. НАГОРОДЖЕННЯ

Нагородження переможців і призерів змагань серед команд загальноосвітніх навчальних закладів проводиться управлінням з питань фізичної культури та спорту Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

Команда, що перемогла на першому етапі змагання, нагороджується кубком. Гравці та офіційні особи команди нагороджуються дипломами.

Команди, що зайняли 2-ге та 3-тє місця на першому етапі змагання, нагороджуються кубками. Гравці та офіційні особи команд нагороджуються дипломами.

Переможець районного етапу здобуває право брати участь у міському етапі змагань (серед команд районів міста, які посіли перші місця в районних змаганнях).

Команда, що перемогла на другому етапі міських змагань нагороджується перехідним кубком та кубком. Гравці та офіційні особи команди нагороджуються дипломами та медалями.

Команди, що зайняли 2-ге та 3-тє місце на другому етапі міських змагань, нагороджуються кубками. Гравці та офіційні особи команд нагороджуються дипломами та відповідними медалями.

Судді, які обслуговували фінальну гру нагороджуються дипломами.

5. ФІНАНСУВАННЯ

Витрати на проведення змагань а саме:

оплата харчування суддів та інших учасників заходів;

медичне обслуговування;

придбання кубків, дипломів, медалей, цінних призів та подарунків   здійснюється за рахунок управління з питань фізичної культури та спорту Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

Витрати на інформаційно-рекламні послуги –за рахунок Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

6. БЕЗПЕКА ПІД ЧАС  ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

ПІДГОТОВКА СПОРТИВНИХ СПОРУД

У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року №2025 «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення спортивних та культурно-видовищних заходів»:

підготовка спортивних споруд покладається на їх власників;

контроль за підготовкою спортивної споруди та забезпечення безпеки при проведенні змагань здійснює головний суддя змагань.

Власник спортивної споруди не менш ніж за 4 години до початку змагань зобов’язаний подати до головної суддівської колегії акт про її готовність до проведення змагань.

Невиконання вимог, передбачених цим пунктом, що стали причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, тягне за собою відповідальність згідно законодавчих актів України.

7. ПОРЯДОК ПОДАЧІ ЗАЯВОК

Заявки на участь у змаганнях розробляються і подаються в порядку та в терміни визначені в п.11 «Стратегії розвитку Харківських спортивних шкільних ліг».

ГРАФІК

проведення змагань з бадмінтону серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова у 2016/2017 навчальному році